news365.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Skończyłeś 100 lat? ZUS ma dla Ciebie prezent

Email Drukuj PDF

3 400 zł brutto co miesiąc dostają z ZUS osoby, które ukończyły 100 lat. Obecnie w Polsce żyje prawie 2 300 stulatków korzystających z tego świadczenia. W woj. lubuskim jest ich zaledwie 44, większość z nich stanowią kobiety.  Porównując dane z całego kraju, od 2007 roku liczba pobierających świadczenia z tytułu ukończenia stu lat wzrosła z 1 400 do 2 500 osób, czyli niemal dwukrotnie. Jak zapowiadają analitycy, liczba stulatków będzie stale rosła, prognozuje się, że w 2035 roku będzie ich ponad 9 500 tysiąca.

Więcej…
 

Bezpłatne porady prawne

Email Drukuj PDF

Stowarzyszenie CIVIS SUM prowadzące Biuro Porad Obywatelskich w Zielonej Górze rozpoczęło realizację kolejnych zadań publicznych powierzonych przez Województwo Lubuskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ze środków PFRON oraz przez Wojewodę Lubuskiego. W ramach projektów od 1 sierpnia 2016 do końca roku prawnicy Stowarzyszenia będą udzielać porad prawnych osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacji kryzysowej oraz osobom z niepełnosprawnością. Stowarzyszenie zapewnia również spotkania z psychoterapeutą.

Więcej…
 

V Nowita Półmaraton Zielonogórski

Email Drukuj PDF

Zawodowcy mają swoje Rio, a my, amatorzy i zapaleńcy biegania - nasz V NOVITA Półmaraton Zielonogórski! A na mecie na biegaczy czekać będzie 200 złotych, 300 srebrnych i 1000 brązowych medali. Trzeba się będzie jednak pospieszyć, by zdobyć złoto, bo biegają u nas żołnierze, startujący w ramach Mistrzostw Wojska Polskiego w Półmaratonie. Zapisujcie się zatem na stronie www.polmaratonzielonogorski.pl, by dołączyć kolejne trofeum do swoich zbiorów. Przypominamy, że od kilku lat, podczas naszego Półmaratonu, wspieramy Żarski Dom Dziecka. Dzięki zeszłorocznej akcji udało nam się zakupić certyfikowane bramki do piłki ręcznej, które od wiosny stoją na boisku. W tym roku postanowiliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli wprost zapytamy, czego w Żarskim Domu Dziecka brakuje .

Więcej…
 

Nagrody Kulturalne Marszałka Województwa

Email Drukuj PDF

31 sierpnia 2016 r. mija termin składania wniosków o przyznanie Nagród Kulturalnych Marszałka Województwa Lubuskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagród za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu Złoty Dukat Lubuski – nagrody honorowe.

Więcej…
 

Zaproś ZUS do firmy

Email Drukuj PDF

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w urzędach, instytucjach i zakładach pracy bezpłatne spotkania, podczas których zakładane są profile PUE (Platforma Usług Elektronicznych). Dzięki niej pracodawcy będą mogli załatwić większość spraw w ZUS przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Aby skorzystać ze spotkania wystarczy skontaktować się z pracownikiem ZUS i uzgodnić terminy wizyt. Zapisy na spotkania w oddziale w Zielonej Górze prowadzi Katarzyna Orzech, tel. 68 32-94-531, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , natomiast w Gorzowie Wlkp. Informacji udziela Danuta Paluch, tel. 95 7395 162, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zapraszamy do współpracy.

 

Lubuskie cuda czekają na wasze głosy!

Email Drukuj PDF

Już raz się udało! Pokazaliśmy, że Rzeczpospolita Ptasia zasługuje na tytuł jednego z 7 nowych cudów Polski. Niewątpliwie na takie miano zasługją także Geopark Łuk Mużakowa i Szlak kościołów drewnianych - to właśnie lubuscy kandydaci w plebiscycie zorganizowanym przez magazyn "National Geographic Traveler". Aby Geopark znalazł się w prestiżowym gronie zwycięzców potrzebna jest wasza pomoc! Wystarczy oddać głos za pomocą strony internetowej www.7cudow.national-geographic.pl . Głosowanie trwa do 31 sierpnia br. - Pokażmy całej Polsce, że Lubuskie ma swoje cuda! - zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak.

Więcej…
 

Odpust i dożynki diecezjalne w Rokitnie

Email Drukuj PDF

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) to patronalne Święto diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz główny odpust w sanktuarium w Rokitnie. Tradycyjnie jest to także diecezjalny dzień dziękczynienia za pracę rolników i jej owoce. W uroczystościach w Rokitnie weźmie udział bp Tadeusz Lityński. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć bp Henryk Wejman ze Szczecina, który wygłosi również homilię.

Więcej…
 


Strona 3 z 172

Zielona Góra

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

There are no upcoming events currently scheduled.
CAŁY KALENDARZ

KALENDARZ

Sierpnia 2021 Września 2021 Października 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości