news365.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Diecezja gotowa na przyjęcie uczestników ŚDM

Email Drukuj PDF

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 15 lipca br. w Zielonej Górze zaprezentowano stan przygotowań Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej do Światowych Dni Młodzieży. W konferencji wziął udział bp Tadeusz Lityński, ks. Robert Patro - koordynator Diecezjalnego Centrum ŚDM 2016, oraz młodzież zaangażowana w przygotowania do ŚDM 2016. Podczas tzw. "Dni w diecezjach" (20-25 lipca) poprzedzających centralne wydarzenia ŚDM w Krakowie Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska przyjmie ok. 2000 młodych ludzi z różnych krajów, m.in. z Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, USA, Argentyny i Kuby. Młodzież ta zostanie ugoszczona w 22 parafiach. Będą wśród nich duże parafie miejskie, jak np. parafia pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze, czy pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, ale także mniejsze wspólnoty, jak Międzyrzecz, czy Sława, a nawet parafie wiejskie, jak Rokitno, czy podgłogowski Jaczów.

Więcej…
 

Informacje ZUS

Email Drukuj PDF

alt1. Informacja o stanie konta ubezpieczonego
Jak odczytać dane zawarte w Informacji?Dla wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek trudności ze zrozumieniem zapisów „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS” Zakład przygotował specjalne wyjaśnienia. Są one dołączone do Informacji.  To instrukcja jak krok po kroku czytać IOSK. Po zapoznaniu się z nią  nikt nie powinien mieć problemu z ustaleniem jaki jest stan jego konta w ZUS. Uwaga! Na terenie działania zielonogórskiego Oddziału ZUS takie informacje dotrą do blisko 345 tys. osób, natomiast osoby posiadające profil na PUE informację otrzymają tylko elektronicznie – na swoim koncie.

Więcej…
 

Nowe studia podyplomowe na UZ

Email Drukuj PDF

 

altNa wczorajszym (29 czerwca br.) posiedzeniu  (ostatnim w kadencji 2012-2016) Senat Uniwersytetu Zielonogórskiego przyjął uchwały o powołaniu 4 nowych studiów podyplomowych:
1. Coaching transformacyjny na Wydziale Humanistycznym
2. Prawo energetyczne na Wydziale Prawa i Administracji
3. Logistyka na Wydziale Ekonomii i Zarządzania
4. Transport i spedycja na Wydziale Ekonomii i Zarządzania
Studia te są studiami dwusemestralnymi, płatnymi.
Więcej…
 

Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru 2016

Email Drukuj PDF

Najnowsze polskie filmy fabularne. Współczesne kino niemieckie czyli zderzenie kina na granicy. Elementy kina europejskiego obecne poprzez cykl Rekolekcje filmowe, które przygotował ks. prof. Andrzej Draguła. Lubuskie konotacje filmowe czyli portrety ludzi kina związanych z Ziemią Lubuską. Retrospektywy kultowych postaci polskiego kina. Dokument. Spotkania z reżyserami i aktorami polskiego kina. Teatr i książka filmowa i teatralna to najważniejsze elementy Festiwalu. 2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach to druga odsłona filmowo-teatralnego wydarzenia realizowanego w Zielonej Górze przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych „Debiut”. Od 2012 roku partnerem Festiwalu jest FilmFestival w Cottbus (Niemcy). W tym roku do organizatorów dołączył Żarski Dom Kultury i Pałac Wiechlice.

Więcej…
 

Akcja „Zaczytani” w PBW

Email Drukuj PDF

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze włącza się do kampanii Zaczytani.org, która ma na celu zbiórkę książek na wyposażenie bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wyjątkowej akcji wspierającej czytelnictwo. Wystarczy przynieść książki, nowe lub używane, dla dzieci i młodzieży do naszej Biblioteki. Zbiórkę książek rozpoczynamy 24 czerwca.
Dane do kontaktu:
Jadwiga Matuszczak
Tel. 68 45 32 647                       
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Klub "4 Róże dla Lucienne dziękuje za przeszło 19 lat współpracy

Email Drukuj PDF

Zielonogórski klub "4 Róże dla Lucienne" uprzejmie informuje, że z dniem 30 czerwca 2016 r., po 19 latach kończy swoją działalność w dotychczasowym miejscu. Jesteśmy zmuszeni opuścić lokal przy Starym Rynku 17. Decyzja nasza spowodowana jest wieloma czynnikami. Głównym jest hałas przeszkadzający mieszkańcom z czym zmagamy się od wielu lat, oraz decyzja Inspektoratu Budowlanego, który orzekł iż lokal "nasz" definitywnie nie spełnia wymogów związanych z działalnością koncertową , muzyczną i rozrywkową. Nawet wygłuszenie całości lokalu, czyli ponad 300 m2 nie daje nam gwarancji, że będziemy mogli taką działalność prowadzić. Klub "4 Róże dla Lucienne" opiera się głównie na działaniach koncertowo-artystycznych w związku z tym funkcjonowanie naszego klubu w tym miejscu nie ma dalszego sensu.

Więcej…
 

Odkrycie fal grawitacyjnych

Email Drukuj PDF

Konsorcjum LIGO Scientific Collaboration i Virgo Collaboration zidentyfikowało drugi sygnał fali grawitacyjnej w danych detektorów LIGO. Naukowcy po raz drugi zaobserwowali fale grawitacyjne – zmarszczki czasoprzestrzeni – 26 grudnia 2015 r. o godz. 03:38:53 czasu uniwersalnego koordynowanego o czym poinformowali wczoraj wieczorem na konferencji prasowej w USA. Fale grawitacyjne zostały wykryte przez bliźniacze detektory Laserowego Obserwatorium Fal Grawitacyjnych LIGO znajdujące się w miejscowościach Livingston w stanie Luizjana i Hanford w stanie Waszyngton (Stany Zjednoczone). Istotny wkład w doprowadzenie do tej drugiej bezpośredniej obserwacji fali grawitacyjnej z układu podwójnego czarnych dziur wniosło 14 polskich naukowców pracujących w grupie POLGRAW, która jest członkiem projektu Virgo. Dziewięcioro naukowców z grupy POLGRAW, a wśród nich dr hab. Dorota Rosińska z Uniwersytetu Zielonogórskiego, znalazło się wśród autorów publikacji, w której ogłoszono zarejestrowanie fali grawitacyjnej po raz drugi.

Więcej…
 


Strona 5 z 172

Zielona Góra

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

There are no upcoming events currently scheduled.
CAŁY KALENDARZ

KALENDARZ

Sierpnia 2021 Września 2021 Października 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości