news365.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Prof. G. Benysek z UZ członkiem ministerialnej komisji konkursowej projektu Ustawa 2.0

Email Drukuj PDF

Prof. dr hab. inż. Grzegorz Benysek – dyrektor Instytutu Inżynierii Elektrycznej Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego został powołany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina do komisji konkursowej projektu Ustawa 2.0 ( http://www.nauka.gov.pl/ustawa-2-0-informacje/czlonkowie-komisji-konkursowej-projektu-ustawa-2-0.html ). Ustawa 2.0 - to konkurs dla polskich akademików i naukowców na założenia do nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. – Wielokrotnie nowelizowana, ustawa stała się nieczytelna – uzasadniał swoją decyzję Jarosław Gowin. – Potrzebujemy przepisów dostosowanych do potrzeb środowiska i polskiej gospodarki. Po raz pierwszy w Polsce ustawa o szkolnictwie wyższym przygotowana zostanie na podstawie założeń opracowanych przez środowisko.

Więcej…
 

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki"

Email Drukuj PDF

Pierwsze regionalne ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” miało miejsce 13 kwietnia w Zielonej Górze. Raport stanowi największy w Polsce przegląd biznesu społecznie odpowiedzialnego w Polsce. Ogłoszenie Raportu odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmy PGNiG SA, która co roku znajduje się w gronie firm z największą liczbą praktyk opisanych w Raporcie.

Więcej…
 

Bachanalia 2016

Email Drukuj PDF

Tegoroczne Dni Kultury Studenckiej BACHANALIA 2016 odbędą się w dniach 16-21 maja. Znane są już gwiazdy (wybrane przez studentów w drodze internetowego głosowania), których koncerty odbędą się na stadionie uniwersyteckim przy ul. Wyspiańskiego:
19 maja - Strachy na Lachy oraz Kamil Bednarek
20 maja - Ten Typ Mes oraz T.Love
Wystartowały też zapisy do kultowej już imprezy "Zjazd na byle czym”, który odbędzie się 17 maja. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.azm.uz.zgora.pl

Więcej…
 

Dwa wydziały UZ mają już nowych dziekanów

Email Drukuj PDF

Na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyły się już pierwsze wybory dziekanów na kadencję 2016-2020. Wczoraj (7 kwietnia br.) na Wydziale Ekonomii i Zarządzania nowym dziekanem został dr hab. inż. Piotr Kułyk, prof. UZ (dotychczasowy prodziekan),  prodziekanem ds. nauki pozostał dr hab. inż. Sebastian Saniuk, prof. UZ, prodziekanem ds. jakości kształcenia wybrano dr. Pawła Szudrę, a prodziekanem ds.  studenckich został dr inż. Leszek Kaźmierczak-Piwko. Wczoraj też odbyły się wybory na Wydziale Fizyki i Astronomii – dziekanem WFiA został  prof. dr hab. Andrzej Drzewiński (dotychczasowy prodziekan), a prodziekanem dr hab. Jarosław Kijak, prof. UZ.

Więcej…
 

Niecodzienne urodziny w Muzeum

Email Drukuj PDF

Pastel Olgi Boznańskiej „Dziewczynka ze słonecznikami” z 1891 roku, będący jednym z najcenniejszych skarbów kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej obchodzi w tym roku 125. rocznicę swego powstania. Ten piękny jubileusz stał się inspiracją do przybliżenia mieszkańcom naszego miasta i regionu postaci jednej z największych polskich malarek, a także do upowszechnienia wizerunku obrazu stanowiącego prawdziwe cymelium naszych zbiorów już od 1958 roku.

Więcej…
 

Komunikat Policji

Email Drukuj PDF

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze  poszukuje świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce  w  dniach 21 -22 lutego 2016r. w godz.  18.00 – 09.00 w Zielonej Górze przy ul. Strumykowej 28B, gdzie kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany samochód marki  Mercedes, powodując jego uszkodzenie.
Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wydziałem Sztab Policji I Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze ul. Partyzantów 40 tel. 68 476 22 63 lub 997.
Źródło: sierż. Kamila Wydrych - Zespół Komunikacji Społecznej, KMP Zielona Góra

 

Prestiżowa nagroda dla naukowca z Uniwersytetu Zielonogórskiego

Email Drukuj PDF

Dr hab. Wojciech Błogowski, prof. UZ z Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymał prestiżową nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologii „Early Investigators Award”, którą odebrał wczoraj, w godzinach nocnych naszego czasu, podczas gali wręczenia nagród w Bostonie. Nagroda ta jest przyznawana młodym naukowcom (poniżej 40 roku życia) za całokształt osiągnięć naukowych i dotychczasowy przebieg kariery, ale już wykazującego się samodzielnością i niezależnością naukową/kliniczną. Nagroda Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologii „Early Investigators Award” przyznawana jest co roku maksymalnie 15 osobom z całego świata. Z dotychczasowej praktyki jednak wynika, że najczęściej otrzymywali ją kandydaci z USA. Jest to tym większy sukces młodego profesora z Uniwersytetu Zielonogórskiego!

Więcej…
 


Strona 9 z 172

Zielona Góra

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

There are no upcoming events currently scheduled.
CAŁY KALENDARZ

KALENDARZ

Sierpnia 2021 Września 2021 Października 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości