news365.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nowa kadencja władz Uniwersytetu Zielonogórskiego

Email Drukuj PDF

Od dziś (1 września 2016 r.) na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczyna się nowa kadencja władz rektorskich i dziekańskich na lata 2016-2020. Kolejne 4 lata funkcję rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie pełnił prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński, drugą kadencję rozpoczynają także prorektorzy: prof. dr hab. inż. Magdalena Graczyk (ds. jakości kształcenia), prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski (ds. studenckich), dr hab. inż. Andrzej Pieczyński, prof. UZ (ds. rozwoju). Nowym członkiem władz rektorskich został prof. dr hab.  Giorgi Melikidze, który od dziś pełni funkcję prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą.

Więcej…
 

Podsumowania okna transferowego ZUS-OFE

Email Drukuj PDF

Od pierwszego kwietnia do końca lipca mogliśmy wybierać czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS czy część z niej przekazać do OFE. Wszystkie wnioski zostały już zliczone i przetworzone więc czas na podsumowanie. Przypomnijmy, podczas tzw. okienka transferowego członkowie otwartych funduszy emerytalnych i osoby posiadające subkonto w ZUS, decydowały o miejscu przeznaczenie drugofilarowej składki emerytalnej w wysokości 2,92 proc. Mogli ją przekierować na subkonto w ZUS lub na konto w OFE.

Więcej…
 

Informacje nt. V. NOVITA Półmaratonu Zielonogórskiego

Email Drukuj PDF

Biegaczki i biegacze! Każdy z zawodników, który ukończy V NOVITA Półmaraton Zielonogórski, otrzyma pamiątkowy medal. A dodatkowo można zakupić niepowtarzalną koszulkę z logo biegu, stanowiącą niewątpliwie miłą pamiątkę. Cena koszulki wynosi 25 zł, a decyzję o jej zakupie należy podjąć do końca sierpnia. Zapisy prowadzone są na stronie www.polmaratonzielonogorski.pl.
Pamiętajmy również o zbiórce charytatywnej na rzecz Żarskiego Domu Dziecka. W tym roku zbieramy na komplet mebli młodzieżowych do pokoju Grzesia. Datki składać można będzie w Biurze Zawodów w godzinach jego pracy.

Więcej…
 

Komunikaty Policji

Email Drukuj PDF

1. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło 1 lipca 2016 ok. godz. 15.15 w Zielonej Górze na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Zjednoczenia, w którym uczestniczył zjeżdżający z wiaduktu samochód marki Mercedes Vito oraz samochód marki Renault Megane, którego kierująca wjeżdżała na wiadukt od strony ul. Energetyków. Świadków tego zdarzenia prosimy  o kontakt telefoniczny z Komendą Miejską Policji – Wydział Sztab Policji i Prewencji nr tel. 68  476 24 53 lub dyżurnym jednostki tel. 997.

Więcej…
 

Akcja "Do szkoły nie mogę iść goły"

Email Drukuj PDF

Radna Eleonora Szymkowiak zachęca do wsparcia corocznej akcji "Do szkoły nie mogę iść goły". Wszyscy chętni proszenie są o przynoszenie zeszytów, bloków, kredek, mazaków, farb, przyborów kreślarskich oraz plecaków, a także obuwia dla dzieci i młodzieży szkolnej (nowe lub używane w dobrym stanie). W miarę możliwości mile widziane jest również wsparcie zielonogórskich firm. Przybory szkolne i obuwie można przynosić codziennie w godz. 10:00-18:00 do kwiaciarni przy zielonogórskim ratuszu.
Eleonora Szymkowiak
Radna Rady Miasta Zielona Góra
Tel. 68 327-17-40

 

Oświadczenie Fundacji Salony

Email Drukuj PDF

Niniejszym chcieliśmy poinformować, że nie widzimy możliwości dalszego uczestnictwa Fundacji Salony w działaniach związanych z planowanym przez Urząd Miasta remontem Parku Tysiąclecia. W ostatnich miesiącach mieliśmy szansę przedstawić nasze stanowisko wobec podjętych przez Miasto działań względem Parku Tysiąclecia. Bardzo żałujemy, że proces rewitalizacji, który na tym terenie rozpoczęliśmy z udziałem mieszkańców dziś sprowadzany jest do zwykłego remontu. Odnosimy wrażenie, że wszelkie decyzje dotyczące zmian poprzedniej koncepcji już zapadły i nie czujemy się dłużej uczestnikiem fasadowej dyskusji o przyszłości tego miejsca. Naszym celem nie jest utrudnianie starań o środki unijne, jak próbuje to przedstawić wiceprezydent Kaliszuk. Wręcz przeciwnie – życzymy Miastu powodzenia w realizacji tej inwestycji.

Więcej…
 

Wakacyjny konkurs filmowy - Polublubuskie60s

Email Drukuj PDF

Regionalne Centrum Animacji Kultury organizuje wakacyjny konkurs filmowy. Zachęcamy do udziału w konkursie na wakacyjny 60-sekundowy filmik o województwie lubuskim. Zapraszamy!
Celem generalnym KONKURSU jest popularyzacja regionu, jego zabytków i historii, walorów przyrodniczych, życia codziennego czy też hobby mieszkańców zgodnego z hasłem Konkursu oraz hasłem Święta Województwa Lubuskiego – „Lubuskie inspiruje” – w formie 60.sekundowego filmu umieszczonego na platformie YouTube.

Więcej…
 


Strona 2 z 172

Zielona Góra

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

There are no upcoming events currently scheduled.
CAŁY KALENDARZ

KALENDARZ

Sierpnia 2021 Września 2021 Października 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości