news365.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
news365.pl I n s p i r a c j e Czy wiesz że... Prof. G. Benysek z UZ członkiem ministerialnej komisji konkursowej projektu Ustawa 2.0

Prof. G. Benysek z UZ członkiem ministerialnej komisji konkursowej projektu Ustawa 2.0

Email Drukuj PDF

Prof. dr hab. inż. Grzegorz Benysek – dyrektor Instytutu Inżynierii Elektrycznej Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego został powołany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina do komisji konkursowej projektu Ustawa 2.0 ( http://www.nauka.gov.pl/ustawa-2-0-informacje/czlonkowie-komisji-konkursowej-projektu-ustawa-2-0.html ). Ustawa 2.0 - to konkurs dla polskich akademików i naukowców na założenia do nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. – Wielokrotnie nowelizowana, ustawa stała się nieczytelna – uzasadniał swoją decyzję Jarosław Gowin. – Potrzebujemy przepisów dostosowanych do potrzeb środowiska i polskiej gospodarki. Po raz pierwszy w Polsce ustawa o szkolnictwie wyższym przygotowana zostanie na podstawie założeń opracowanych przez środowisko.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie miały dwa miesiące, by stworzyć zespoły badawcze i przygotować ogólny projekt nowych przepisów. Termin składania wniosków mija 29 kwietnia br.

Spośród nadesłanych założeń komisja konkursowa wybierze trzy projekty badawcze, które okażą się najlepsze dla polskiego szkolnictwa wyższego. Autorzy wyłonionych w konkursie projektów otrzymają granty o łącznej wysokości nawet do 900 tys. zł.

Prof. dr hab. inż. Grzegorz Benysek – wieloletni dyrektor Instytutu Inżynierii Elektrycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Autor ponad 140 prac naukowych z dziedziny energetyki rozproszonej, w tym kilkunastu artykułów opublikowanych w czasopismach indeksowanych na liście JCR oraz kilku książek wydanych staraniem wydawnictwa SPRINGER Londyn, przełożonych na język chiński. Autor i koordynator ponad 20 projektów badawczych, rozwojowych i celowych.

Efektem prac badawczo-rozwojowych jest szereg wdrożeń, których wprowadzenie do przestrzeni gospodarczej przyczyniło się do budowy przez przedsiębiorstwa przewagi konkurencyjnej w zakresie innowacyjnych technologii elektroenergetycznych. W efekcie prowadzonej działalności wdrożeniowej otrzymał szereg nagród i wyróżnień, m.in.: Innowacyjna Osobowość Roku 2015, wyróżnienie przyznane przez Krajową Izbę Gospodarczą. Produkty objęte wdrożeniami otrzymały m.in.: Lampę Prezesa Polskiej Izby Paliw Płynnych w kategorii Produkt Innowacyjny Roku czy nagrodę Lidera Produktów i Usług dla Energetyki. Działa na rzecz budowy społeczeństwa świadomego energetycznie oraz intensyfikacji wykorzystania odnawialnych źródeł energii zarówno w przemyśle energetycznym jak i ruchu kołowym.

Ewa Sapeńko
Rzecznik prasowy
Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

Zielona Góra

Dzisiaj jest: 12 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Dominik, Pankracy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

There are no upcoming events currently scheduled.
CAŁY KALENDARZ

KALENDARZ

Kwietnia 2021 Maja 2021 Czerwca 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości