news365.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
news365.pl I n s p i r a c j e Czy wiesz że... Nowe kierunki studiów w PWSZ w Sulechowie

Nowe kierunki studiów w PWSZ w Sulechowie

Email Drukuj PDF

altPo przeprowadzeniu wnikliwej analizy zapotrzebowania na kadrę w naszym regionie oraz we współpracy z przedsiębiorcami od roku akademickiego 2016/17 uruchamiamy nowe kierunki studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie.
Gospodarka i rozwój zrównoważony to nowy kierunek interdyscyplinarny oparty na trzech filarach - rozwoju gospodarczym, ochronie środowiska i poziomu życia człowieka. Kierunek jest odpowiedzią na wyzwania rodzące się w procesie kształtowania nowoczesnej gospodarki i administracji. Rozwijamy gospodarkę, która nie degraduje środowiska i podnosi jakość życia.
Absolwenci będą posiadali wiedzę z zakresu prawa administracyjnego, gospodarczego, socjalnego, finansów, samorządu terytorialnego, rachunkowości oraz zarządzania środkami publicznymi. Poznają również problemy dotyczące ochrony środowiska - od gospodarowania zasobami środowiska poprzez gospodarkę odpadami do rewitalizacji terenów zdegradowanych. Odrębnym wątkiem kształcenia będzie rozwój odnawialnych źródeł energii i ich rola w zrównoważonym rozwoju.
Program kształcenia przygotuje również absolwenta tego kierunku do utworzenia mikroprzedsiębiorstwa.
Studia trwają trzy lata i są prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W ramach studiów będą prowadzone trzy specjalności:
- zrównoważony rozwój przedsiębiorstw i przedsiębiorczości,
- zrównoważony rozwój regionalny,
- zrównoważone zarządzanie administracją publiczną.
Gospodarka i rozwój zrównoważony w PWSZ w Sulechowie to jedyny taki kierunek w Polsce.

Nowoczesny Handel*
Celem kształcenia na tym kierunku jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach detalicznych i hurtowych lub do prowadzenia własnej firmy w sektorze handlowo- usługowym. Absolwenci otrzymują dobre przygotowanie praktyczne i teoretyczne do obejmowania stanowisk kierowniczych średniego i wyższego szczebla w firmach handlowych oraz samorządach gospodarczych.
W ramach programowych studenci będą mieli do wyboru dwie specjalności :
- handel hurtowy i magazynowanie
-  sprzedaż detaliczna.
Absolwenci specjalności sprzedaż detaliczna w swoim profilu wykształcenia będą ukierunkowani na obsługę konsumentów. Będą posiadali wiedzę i umiejętności o przygotowaniu towarów i o organizacji procesu ich sprzedaży konsumentom oraz podmiotom gospodarczym będącymi odbiorcami docelowymi. Kończąc studia w ramach specjalności handel hurtowy i magazynowanie absolwenci uzyskają wykształcenie predysponujące do obsługi handlowej przedsiębiorstw.
Będę dysponować wiedzą i umiejętnościami o współpracy z producentami, o transporcie i przechowywaniu towarów oraz sposobach poszukiwania odbiorów towarów wśród przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą detaliczną i organizacją procesu biznesowego z różnymi kontrahentami.
Studia trwają trzy lata i są prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Program kształcenia na kierunku Nowoczesny Handel był opracowywany z profesorami  z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
*Uruchomienie kształcenia na tym kierunku zależy od zakończenia procedury oceny wniosku adresowanego do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ostateczna decyzja spodziewana jest na początku czerwca, a w przypadku jej otrzymania nabór kandydatów na studia rozpocznie się w połowie czerwca.

Studia podyplomowe dla profesjonalistów i pasjonatów:
- Enologia (winiarstwo)
- Żywienie człowieka i dietoterapia
- Systemy fotowoltaiczne
Pierwszy termin składania wniosków na studia: od 13 czerwca do 08 lipca 2016.

 

Zielona Góra

Dzisiaj jest: 12 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Dominik, Pankracy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

There are no upcoming events currently scheduled.
CAŁY KALENDARZ

KALENDARZ

Kwietnia 2021 Maja 2021 Czerwca 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości