news365.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

W i t a m y

alt
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze wita na pierwszym miejskim portalu wymiany informacji dla dziennikarzy i organizatorów wydarzeń medialnych. Szczegóły projektu news365.pl znajdziesz tutaj. Zapraszamy do korzystania z serwisu.

altalt


 

Rekrutacja w PWSZ w Sulechowie

Email Drukuj PDF

Jak zdobyć doświadczenie jeszcze podczas studiów? Jak wyprzedzić konkurencję i wyróżnić się na rynku pracy? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie zaprasza na studia, rekrutacja trwa do 16 września 2016. 3 miesięczne praktyki, ponad 60% zajęć praktycznych, 230 firm współpracujących, wieloletnie doświadczenie w kształceniu o profilu praktycznym.  Niedobór osób z wykształceniem technicznym, ciągłe, rosnące zapotrzebowanie pracodawców na wykwalifikowanych pracowników >>> studia na PWSZ w Sulechowie, jedynej uczelni zawodowej w regionie, realną szansą na pracę i dobrą płacę dla młodych ludzi.

Więcej…
 

W Zielonej Górze rusza nowy program dla szkół „Od uprawy do potrawy”

Email Drukuj PDF

Z najnowszych badań wynika, że otyłość jest pandemią XXI wieku – ponad 22% uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ma nadmierną masę ciała*. Co ciekawe, dzieci bardzo dobrze znają teorię i piramidę żywieniową, jednak nie są w stanie wykorzystać tej wiedzy w praktyce. Jak zatem przekonać najmłodszych do zdrowych wyborów, gdy tradycyjna edukacja nie wystarcza? Nowy program „Od uprawy do potrawy” zaproponuje uczniom naukę zdrowego odżywiania od praktycznej strony – nie w szkolnej ławce, lecz… w sklepie spożywczym.

Więcej…
 

ZUS w szkole

Email Drukuj PDF

Dlaczego musimy się ubezpieczać? Skąd biorą się pieniądze na emeryturę? Dlaczego warto opłacać składki? – na te i wiele innych pytań z zakresu ubezpieczeń społecznych już w krótce odpowiedź znajdą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystko dzięki akcjom edukacyjnym organizowanym przez ZUS. Lubuskie oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają szkoły do wzięcia udziału w dwóch wyjątkowych przedsięwzięciach edukacyjnych: „Lekcjach z ZUS” oraz „Projekcie z ZUS”. Są to ogólnopolskie akcje społeczne, których celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Więcej…
 

Komunikat Policji

Email Drukuj PDF

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie zdarzenia drogowego-potrącenia rowerzystki, do którego to zdarzenia doszło w dniu 31 sierpnia 2016r. około godziny 10:00 w Zielonej Górze na Al. Wojska Polskiego, gdzie nn kierujący motocyklem jadąc Al. Wojska Polskiego lewym pasem ruchu od strony ul. Wyszyńskiego w kierunku ronda PCK nie ustąpił pierwszeństwa kierującej rowerem przejeżdżającą przez jezdnię wyznaczonym przejazdem dla rowerów od strony prawej do lewej. Sprawca nie udzielił pomocy rowerzystce i zbiegł z miejsca zdarzenia. Poruszał się on  motocyklem koloru ciemnego prawdopodobnie marki Honda Transalp xl1600v, o numerze rejestracyjnym zaczynającym się od liter FZ lub FZI.

 

II rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa

Email Drukuj PDF

Na Uniwersytecie Zielonogórskim cały czas trwa II rekrutacja. Można jeszcze zdobyć indeks na tak popularnych w pierwszej rekrutacji kierunkach jak: psychologia, prawo, informatyka, filologia angielska, pielęgniarstwo, dziennikarstwo czy logistyka. Zgodnie z przewidywaniami na Uniwersytecie Zielonogórskim wolne miejsca pojawiły się niemal na wszystkich kierunkach - uchwała rekrutacyjna na UZ, poza kierunkiem lekarskim, nie przewiduje list rezerwowych, a ponieważ kandydaci składają dokumenty na kilka uczelni bądź kilka kierunków, to jednak po ogłoszeniu list osób przyjętych muszą zdecydować się na jeden kierunek na jednej uczelni. Stąd wolne miejsca. I tak na UZ można jeszcze zdobyć indeks na 60 kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia i na dwóch kierunkach studiów jednolitych magisterskich (prawo, psychologia). Przy tej okazji warto podkreślić, że wszystkie kierunki prowadzone dotychczas na UZ posiadają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Więcej…
 

Komunikat MZK

Email Drukuj PDF

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że w dniu 3 września od godziny 10:00 do 14:30 w związku z zamknięciem ul. Bohaterów Westerplatte i al. Wojska Polskiego (od ul. Ułańskiej do ul. Reja)  autobusy których trasy przebiegają przez ww. odcinek będą miały następujące objazdy:
● AUTOBUSY JADĄCE W KIERUNKU DWORCA PKP OD RONDA PCK :
dla linii nr: „0”, „8”, „11”, „17”, „20”, „21” „25”, „27”, „30”, „37”, „44” i „80”
TRASA OBJAZDU JEST NASTĘPUJĄCA:
WANDY, ZAMKOWĄ,  BATOREGO, DWORCOWĄ DO RONDA MAĆKOWIAKA
(PRZY ULICY BEMA) I DALEJ PO SWOICH STAŁYCH TRASACH.

Więcej…
 


Strona 1 z 172

Zielona Góra

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

There are no upcoming events currently scheduled.
CAŁY KALENDARZ

KALENDARZ

Sierpnia 2021 Września 2021 Października 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości